بنیاد حامیان دانشگاه تهران

حمایت از کتابخانه مرکزی دانشگاه تهران

هفتمین جشنواره تجلیل از خیرین و واقفین دانشگاه تهران

مبلغ پروژه: 5,500,000,000 ریال

مبلغ مانده: 5,186,998,266 ریال

تعداد مشارکت: 18

مبلغ مشارکت: 313,001,734 ریال

ساختمان کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه تهران از سال ۱۳۵۰ افتتاح شده است.
این کتابخانه به خاطر نوع خاص معماری، در سازمان میراث فرهنگی ثبت شده است ولی به دلیل قدمت ساختمان نیازمند بازسازی است.
سیستم اطفاء حریق و سیستم خنک کننده و سیستم ضد عفونی نسخ خطی،  از ضروری‌ترین موارد برای حفظ منابع دانش کتابخانه است که آسایش دانشجویان و منابع علمی را به دنبال دارد. تعویض زیرساخت‌های اتصال برق و آب و تعمیر و روز آمدسازی کامپیوترها و اینترنت نیز در اولویت بعدی قرار دارد.

پویش تجهیز خوابگاه های دانشگاه تهران

هفتمین جشنواره تجلیل از خیرین و واقفین دانشگاه تهران

مبلغ پروژه: 38,000,000,000 ریال

مبلغ مانده: 18,710,100,000 ریال

تعداد مشارکت: 63

مبلغ مشارکت: 19,289,900,000 ریال

نیازهای خوابگاه ها برای ارتقاء از سطح کیفی ۴ به سطوح مطلوب‌تر

خیّر گرامی:
با سلام و احترام 
به استحضار می‌رساند، بنیاد حامیان دانشگاه تهران در نظر دارد برای اشاعه و گسترش فرهنگ نیکوکاری و بهبود و ساماندهی امور خوابگاه‌های دانشگاه تهران،  با همت والا و مساعدت شما خیّرین محترم، بستر مناسب برای جذب مشارکت‌های مردمی و خداپسندانه را فراهم نماید تا به منظور حمایت از فعالیت‌های علمی و فرهنگی دانشجویان مستعد خوابگاهی از سراسر کشور و در راستای توسعه کیفی و کمی و اعتلای خوابگاه‌های دانشگاه تهران پشتیبانی بعمل آورد.

پروژه دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران

صندوق حامیان دانشکده دامپزشکی - ورودی سال 66

مبلغ پروژه: 660,000,000 ریال

مبلغ مانده: 582,900,000 ریال

تعداد مشارکت: 7

مبلغ مشارکت: 77,100,000 ریال

اولین دانشکده دامپزشکی در سال ۱۳۱۱ تاسیس شد. در سال ۱۳۱۳ مدرسه عالی دامپزشکی به باغ سردار محتشم جا به جا شد ولی چون بعدها این محل برای تاسیس دانشگاه جنگ اختصاص یافت و با توجه به ارتباط عملی دروس دوره دکترای دامپزشکی با رشته های علوم کشاورزی، مدرسه فوق الذکر به سال ۱۳۱۴ به مدرسه کشاورزی منتقل گردید و آخرالامر مدرسه عالی بیطاری که نامش به آموزشگاه عالی دامپزشکی تغییر یافته بود، در سال ۱۳۱۸ انتقال مجدد یافت وسر انجام پس از تصویب مجلس شورای ملی آن زمان در سال ۱۳۲۴ هجری شمسی در زمره یکی از دانشکده های دانشگاه تهران تحت عنوان دانشکده دامپزشکی مبدل شد. ساختمان اولیه دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران سالها در محل خیابان کاخ شمالی (فلسطین امروزی) واقع شده بود و بعد ها پس از اتمام ساختمان فعلی دانشکده در خیابان آزادی تهران با همت استادان و پیشکسوتان حرفه دامپزشکی از جمله مرحوم دکتر محمد حسین میمندی نژاد در سال ۱۳۴۰ دانشکده نقل مکان نمود.

 

زمان به خیالش مرا آزار میدهد..
نمیداند که من ایستاده ام اینجا به یاد ماه مهربان…
خواست تا خاطراتش را از من بگیرد اما من همیشه به یادش هستم ..
درست است که زمان سوار بر اسب خویش همچنان میتازد
اما من در این نقطه تاریخ میمانم
به یاد کسانی  که زمانی را با آنان  سپری کردم و خاطراتی شیرین برایم بجا گذاشته اند...
و گویا  وجودی بی انتها 
                       می خواهد انتهای این راه 
بی پایان را به ما بنمایاند 
               و انگار این راه ما را فرا می خواند ...

 

مسجد دانشگاه تهران

تأمین هزینه بازسازی سیستم صوت مسجد دانشگاه تهران

مبلغ پروژه: 1,000,000,000 ریال

مبلغ مانده: 622,900,000 ریال

تعداد مشارکت: 106

مبلغ مشارکت: 377,100,000 ریال

تأمین هزینه بازسازی سیستم صوت مسجد دانشگاه تهران

در راستای حمایت از فعالیت­های فرهنگی، اجتماعی و ایجاد فضای معنوی در دانشگاه پویش جمع آوری کمک های مردمی برای حمایت از تأمین هزینه بازسازی سیستم صوت مسجد دانشگاه تهران راه اندازی شده است.

مبلغ کل هزینه: 713 میلیون و 500 هزار تومان

مبلغ تامین شده: 613 میلیون و 500 هزار تومان

باقیمانده مبلغ مشارکت: 100 میلیون تومان

مسجد دانشگاه تهران از نخستین مساجد با طراحی مدرن در شهر تهران است که به درخواست دانشجویان در سال ۱۳۲۷ برای داشتن مکانی برای عبادت احداث شد. تا سال ۱۳۳۴ در زمان ریاست دکتر اقبال بر این دانشگاه مقدمات ساخت آن فراهم و در سال ۱۳۳۶ کلنگ ساخت آن زده شد. معماری آن توسط عبدالعزیز فرمانفرماییان طراحی شد. در نهایت در تاریخ ۲۲ مهر ۱۳۴۵ با حضور ایوب خان، رئیس‌جمهور پاکستان، افتتاح گردید. این مسجد بعد از انقلاب اسلامی ایران محلی برای سخنرانی برخی چهره‌های سرشناس از جمله سید علی خامنه ای، مرتضی مطهری، محسن قرائتی و بسیاری دیگر بوده‌است. از جمله برنامه‌های شناخته شده ای که در این مسجد برگزار می‌شود مراسم اعتکاف ایام ماه رجب می‌باشد که اعتکاف به شکل مرسوم امروزی از این مسجد آغاز شد. این مسجد پس از تأسیس نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه‌ها، زیر نظر این نهاد اداره می‌شود.
پروسه‌ی خرید صوت برای محوطه بیرونی مسجد دانشگاه که از اوجب واجبات بود بحمدالله انجام شد و پس از پیگیری‌های مکرر، در حال حاضر باندها، به صورت اعتباری خریداری شده و در مسجد دانشگاه می‌باشند، جمع کل کالای خریداری شده از شرکت بیانی نور صنعت مبلغ ۷.۱۳۵.۰۰۰.۰۰۰ ریال می‌باشد، که خیر ارجمند جناب آقای مهندس پیرنظری ۵۰% این مبلغ را تقبل نمودند و سهم مسجد دانشگاه به علاوه هزینه نصب، مبلغ ۴.۲۸۱.۰۰۰.۰۰۰ ریال در قرارداد توافق گردیده است که از این مبلغ، با لطف خیرین بنیاد حامیان دانشگاه تهران از جمله بنیاد نیکوکاری جمیلی اهدا شده است و درحال حاضر مسجد دانشگاه مبلغ 1.000.000.000 ریال بدهکار می‌باشد و طرف قرارداد، راه اندازی باندها و نصب را معطل واریز مابقی وجه قرار داده است امید است با مشارکت شما در راستای حمایت از فعالیت¬های فرهنگی، اجتماعی و ایجاد فضای معنوی در دانشگاه و همچنین پویش حمایت از تأمین هزینه بازسازی سیستم صوت مسجد دانشگاه تهران با موفقیت به پایان برسد و این کار ذخیره ای برای آخرت همه ما باشد.

 

بورسیه دانشجویان مستعد

حمایت از دانشجویان

مبلغ پروژه: 500,000,000 ریال

مبلغ مانده: 115,944,445 ریال

تعداد مشارکت: 115

مبلغ مشارکت: 384,055,555 ریال

در راستای تحقق اهداف علمی و فرهنگی دانشگاه تهران و به منظور اعتلای فعالیت های علمی، پژوهشی و توسعه دانش بشری در جمهوری اسلامی ایران، طرح حمایت از دانشجویان متقاضی دانشگاه تهران در راستای فراهم نمودن شرایط مناسب تر برای ایشان با حمایت خیرین نیک اندیش توسط بنیاد حامیان دانشگاه تهران ایجاد گردید.

نوع بورسیه
جایزه تحصیلی ماهانه به مبلغ 2میلیون ریال و به مدت 10ماه درهر سال تحصیلی

شرایط:

  • دانشجویان مستعد دارای مشکلات اقتصادی
  • معرفی از طرف مرکز مشاوره دانشگاه تهران

شما هم با مشارکت در این پروژه با ما همراه شوید

نیکو سرمایه گذاری کنیم...

افزایش سرمایه صندوق نیکوکاری دانشگاه تهران

مبلغ پروژه: 500,000,000 ریال

مبلغ مانده: 268,735,890 ریال

تعداد مشارکت: 147

مبلغ مشارکت: 231,264,110 ریال

نیکو سرمایه گذاری کنیم...

شاید تا به حال برایتان پیش آمده بخواهید در یک پروژه نیکوکاری سهیم باشید ولی آنقدر پول نداشته باشید که از پس چنین کاری برآیید؟ یعنی نهایت کمکی که می‌توانید بکنید، شاید در حد تامین بخشی از کل هزینه پروژه باشد که به تنهایی به دردی نمی‌خورد. یا حتی پول خوبی داشته باشید ولی ندانید دقیقا باید به کجا کمک کنید و برای چه کاری صرف کنید که بهتر باشد.

صندوق سرمایه گذاری نیکوکاری این مدل کارهای خیر را آسان کرده است. به این صورت که ابتدا شما سرمایه‌تان را، هر مقداری که باشد، در این صندوق‌ها سرمایه‌گذاری می‌کنید، بعد مدیر اجرایی صندوق با جمع کردن سرمایه همه نیکوکاران و سرمایه‌گذاری آن در بازارهای مالی، سود حاصل را صرف کارهای خیر می‌کند. لازم به ذکر است که این کارهای خیر در اساسنامه هر صندوق ذکر شده و همه آن‌ها عملکردشان را به سرمایه‌گذاران خود ارائه می‌دهند.

در همین راستا صندوق سرمایه‌گذاری دانشگاه تهران با هدف جمع‌آوری سرمایه از اشخاص نیکوکار و تشکیل سبدی از دارایی‌ها و مدیریت این سبد به منظور کسب منافع و سپس صرف تمام یا بخشی از منافع حاصل شده در امور نیکوکارانه به شرح ذیل تاسیس شد:

  • کمک هزینه انتشار مجلات علمی پژوهشی داخلی و بین‌المللی
  • کمک‌هزینه تحصیل دانشجویان ممتاز
  • حمایت مالی از پایان‌نامه‌های ممتاز
  • پرداخت وام قرض‌الحسنه به دانشجویان واجد شرایط
  • تأمین معاش دانشجویان واجد شرایط
  • کمک هزینه خرید کتاب
  • کمک به تجاری سازی دانش

هر حمایتی از طرف شما خیّر نیک اندیش،

💡فارغ از نوع و مقدار آن، الهام بخش آغاز فصلی جدید در آفرینش آینده ای روشن برای جوانان کشور عزیزمان خواهد بود. با سرمایه گذاری در صندوق نیکوکاری دانشگاه تهران، ما را در این امر نیکوکارانه همراهی کنید💖💖.

 

لینک سایت صندوق سرمایه گذاری نیکوکاری دانشگاه تهران: http://utfund.ir/همیار گرامی لطفا جهت مشارکت در پروژه یا سرفصل های دیگر شماره موبایل خود را وارد نموده، سپس روی دکمه بررسی سابقه و ادامه کلیک نمایید.
لطفا بعد از وارد کردن شماره تلفن همراه دکمه بررسی سابقه را بزنید